Kategorie: Aktuality

Zhodnocení sezóny 2010

Klub třeboňských kaprů, dračí lodě a rybník Svět – to je spojení, o kterém je stále častěji slyšet. Zásluhu na tom má několik Třeboňáků, které před pár lety napadlo, že by bylo fajn pořádat závody právě na rybníce Svět.

Tato myšlenka se stala před rokem a půl realitou, a tak jsme mohli sledovat oficiální závody amatérských i profesionálních posádek dračích lodí. Řada Třeboňáků se těchto závodů zúčastnila a některým z nich se tento kolektivní sport natolik zalíbil, že se mu chtěli začít věnovat intenzivněji. Stali se tak prvními členy nově vznikajícího Klubu třeboňských kaprů, který má v současné době přes čtyřicet členů. Klub byl založen v roce 2009 a našel útočiště na koupališti Ostende, kde se konají závody a kde se pravidelně scházíme k tréninkům.

Více uvnitř článku

Klub třeboňských kaprů ve spolupráci s Českou asociací dračích lodí pořádal v letošním roce dvoje závody na rybníce Svět. A sice první z nich se konaly o víkendu 5. a 6. června. Kromě Českého poháru, kterého se účastní profesionální posádky, se také jel závod seriálu Dragon Boat Grand Prix, kterého se zúčastnilo 41 posádek z celé republiky, včetně řady místních firem a sdružení. Poprvé v České republice se tady jel závod na osmi lodích v osmi drahách s pevnými starty a cílovou kamerou s fotofinišem. Za dobře zorganizovaný závod nám bude odměnou možnost pořádání závodu ze seriálu tzv. Golden Four, ale o tom ještě později.

Na závěr sezóny se v sobotu 16. října jel druhý závod pořádaný naším klubem, tentokrát na dlouhou trať, tj. z Ostende s otočkou kolem ostrova a zpět.

Klub třeboňských kaprů, to není jen organizátor závodů dračích lodí, ale hlavně jejich aktivní účastník. Začalo to nenápadně. První květnové tréninky, na kterých jsme se domluvili, že se zúčastníme závodů na Lipně a kde nás nečekaný úspěch nabudil do dalších tréninků a závodů. Díky pravidelnému tréninku našeho týmu a nadšení jedinců jsme se v průběhu naší premiérové sezony dokázali vyrovnat posádkám s několikaletou tradicí. Konečné 4. místo v soutěži Dragon Boat Grand Prix západ a pěkné umístění na Mistrovství České republiky v naší první závodní sezóně jsou toho jasným důkazem.

A co nás i Vás čeká v roce 2011? Již teď je jasné, že se v Třeboni v příštím roce uskuteční troje závody. Dvojice závodů z letošního roku bude ještě doplněna o závody na konci srpna. Začátkem listopadu se konal Dračí kongres, který přinesl jisté změny pro příští sezónu, které by měly přispět ke zatraktivění a vylepšení celé soutěže. Nejvýznamnější je asi propojení Grand Prix s Českým pohárem a jiný způsob bodování.

V příštím roce budou pořádány čtyři prestižní závody tzv. Golden Four. Na organizátory tohoto závodu jsou kladeny maximální technické a organizační požadavky – pevné starty, vybojkované dráhy a nutnost cílové kamery s fotofinišem. Je nám ctí, že se Třeboň stane jedním ze čtyř míst, kde bude tento závod pořádán, a to v termínu 4. – 5. 6. 2011.

Dalšími lokalitami budou Pasohlávky na Nových Mlýnech, Ostrožská Nová Ves a Račice.

Na závěr ještě připomenu termíny třeboňských závodů – 4. a 5. 6. 2011 Golden Four, 27. 8. 2011 DBGP Klasik a 15. 10. 2011 dlouhé tratě. Bližší informace budou postupně zveřejňovány na internetových stránkách Klubu třeboňských kaprů www.trebonstikapri.cz a stránkách České asociace dračích lodí www.dragonboat.cz. Těšíme se na velkou účast posádek dračích lodí, které do Třeboně přijedou, ale hlavně na ty třeboňské.

Jitka Strouhová, vyšlo v Třeboňském kulturním zpravodaji, XII.2010

 

print Formát pro tiskKomentáře jsou automaticky uzavřeny 60 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.