Kategorie: Aktuality

Velké úspěchy třeboňských posádek na Mistrovství ČR dračích lodí

Palava 2014

Již pět sezón má Třeboň své zastoupení mezi českými posádkami dračích lodí. Poslední letní dny 20. a 21. září přinesly tradiční porovnání sil těch nejlepších českých posádek dračích lodí na Mistrovství České republiky (MČR), které se po roční pauze vrátilo na veslařský kanál do Račic.
Nominovalo se celkem 36 posádek, přičemž z hladiny Opatovického rybníka se kvalifikovaly oba místní dračí týmy. Klub třeboňských kaprů měl ve druhé nejvyšší kategorii Dragon Boat Grand Prix pěkně našlápnuto již od května a Satani z Doubí bez problémů propádlovali svou kategorií Hobby Fun.
Račická rozjížďka na 200 m přinesla Třeboňským kaprům postup do elitní skupiny Premier a v semifinále a finále se utkali s těmi nejlepšími českými a moravskými týmy z Českého poháru dračích lodí. Konečné 18. místo mezi posádkami rekrutujících se z nejlepších vrcholových českých kanoistů a vítězů mezinárodních soutěží je pro Třeboňské kapry velikým úspěchem. Ani Satani z Doubí si nevedli špatně a potvrdili stoupající výkonnost. Jejich konečné celkové 29. místo je toho důkazem.
Na 2 kilometry dlouhé trati nepřálo Třeboňským kaprům bouřlivé počasí, a tak žezlo úspěchu převzali Satani z Doubí. Svoji jízdu odjeli ještě před hromy a blesky a skončili na 18. místě těsně před devatenáctými Třeboňskými kapry.
Třeboň může být pyšná, že se z tak malého města mohly MČR zúčastnit hned dvě posádky.

Článek otišten v říjnovém čísle časopisu Třeboňský svět

print Formát pro tiskKomentáře jsou automaticky uzavřeny 60 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.